
Uitzicht op de baai en het strand van Koukounaries op Skiathos
Een dag naar Skiathos erg leuk om te doen tijdens je vakantie op Pilion. Vanuit het kleine kustplaatsje Katigiorgis in het zuidoosten van het schiereiland vertrekt in de zomermaanden dagelijks Skiathos watertaxi naar het bekende strand van Koukounaries op Skiathos. Katigiorgis ligt aan een beschutte baai met enkele taverna’s direct aan het water. Vissersboten en recreatiebootjes liggen er zij aan zij voor anker. Een gemoedelijke plek om je overtocht te beginnen.
De vaartocht naar Skiathos duurt ongeveer 20 minuten. Voor € 15 per persoon kun je telefonisch of online een reservering maken. De tocht, met tal van diensten op een dag, verloopt meestal rustig, met onderweg uitzicht op het groen van Pilion en de heuvels van Skiathos. De laatste watertaxi terug naar Katigiorgis vertrekt om 19.00 uur. Je hebt dus volop de tijd om het Sporaden-eiland te verkennen.
Aankomst op Koukounaries
De watertaxi legt aan bij een kleine aanlegsteiger aan de rand van het fraaie strand van Koukounaries. Dit lange zandstrand staat bekend om het kraakheldere zeewater en de rij dennenbomen die zorgen voor natuurlijke schaduw. Zwemmen, luieren en een Freddo-espresso aan een strandbar: de dag begint hier ontspannen. Het strand is ook uitstekend geschikt voor gezinnen: het water is ondiep bij de kust en er zijn voorzieningen als ligbedden, parasols en douches.
Wil je verder het eiland op, dan is de bus een handige optie. Vanaf de hoofdweg bij Koukounaries rijden er regelmatig bussen richting Skiathos-stad. Een voordelige rit van een klein half uur brengt je naar het centrum van het eiland. Een auto of scooter huren kan natuurlijk ook voor je dag op het Griekse eiland, dan ben je wat flexibeler.
Bezoek aan Skiathos-stad
Skiathos-stad is levendig, met een wirwar aan steegjes waar je kunt rondlopen langs winkels, cafés en tavernes. Neem de tijd voor een drankje op een terras bij de oude haven, waar vissersboten en pleziervaartuigen af en aan varen. Vanaf hier wandel je omhoog naar de klokkentoren, een herkenningspunt van de stad. Het uitzicht over de oranje pannendaken en de Egeïsche zee is het korte klimmetje waard.
Ook interessant is het huis van schrijver Alexandros Papadiamantis, dat nu dienstdoet als museum. Voor lunch is het schiereiland Bourtzi een aanrader. Je zit hier tussen de pijnbomen met zicht op het water, net buiten het centrum maar op loopafstand.
Lopen naar het vliegveld
Wie nog wat energie over heeft en de warmte aankan, kan vanuit het centrum van Skiathos een wandeling maken naar de landingsbaan van luchthaven JSI. Met name het opstijgen van de vliegtuigen trekt veel bekijks. Sta niet direct achter de vangrail: de luchtverplaatsing van de motoren is krachtig. Aan de overkant is een bar waar je een drankje kunt nemen terwijl je de start- en landingsschema’s in de gaten houdt.
Meer van het eiland Skiathos zien
Wil je verder het eiland verkennen, dan is een huurauto of scooter handig. Op een heuvel buiten de stad ligt het Evangelistria-klooster, waar ooit de eerste Griekse vlag werd gemaakt. De omgeving van het klooster is rustig en groen. Een mooie plek voor een korte pauze.
Ook een bezoek waard is het wijnhuis Parissi, gerund door Yiannis en Maria. Hier proef je wijnen van Griekse druivenrassen, zoals assyrtiko en roditis. Vanaf het terras kijk je uit over wijngaarden, olijfbomen en de zee.
Skiathos telt ruim 60 stranden, variërend van breed en georganiseerd tot klein en afgelegen. Wie van geschiedenis en wandelen houdt, kan naar Kastro in het noordoosten van het eiland. Deze voormalige vesting ligt op een rotsachtige kaap en het laatste stukje is alleen te voet bereikbaar. Met de boot kan ook als dagexcursie, waar je tijdens je dagtocht net te weinig tijd voor hebt.
Tips voor gezinnen op Skiathos
Ook met kinderen is een dag naar Skiathos goed te doen. Het strand van Koukounaries is overzichtelijk en er zijn voldoende voorzieningen. In de stad is genoeg afwisseling tussen rustig wandelen, winkeltjes kijken en iets eten of drinken. Vliegtuigenspotten bij de landingsbaan zijn voor veel kinderen een belevenis.
Zorg dat je op tijd terug bent bij de aanlegsteiger van Koukounaries als je de laatste watertaxi terug naar Pilion neemt. In de zomer kan het aan het eind van de dag druk zijn bij de boot en er is plaats voor maximaal 12 personen.